Ekonomi

BorgWarner elektrikli mobiliteye geçiş çalışmalarını tamamladı

Delphi Technologies’in bünyesinde yer aldığı BorgWarner, şirketin elektrikli mobiliteye geçiş için hayata geçirdiği çalışmaları tamamladığını duyurdu.

Şirketin elektriğe geçişini hızlandırmak için iki yıl önce Charge Forward 2027 stratejisini açıklayan BorgWagner, bu stratejinin ana ayağı olan PHINIA bölümünü tamamladı. Yakıt sistemleri ve satış sonrası segmentlerinin PHINIA adı altında halka açık farklı bir şirkete bölünmesinin başarıyla tamamlandığını açıklayan BorgWagner, bu strateji ile 2025 yılına kadar içten yanmalı gelirlerde 3 ila 4 milyar dolar arasında kazanç öngörüyor. .

Araç pazarı için yenilikçi ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri sağlamada bir dünya lideri olan BorgWarner, Charge Forward 2027 stratejisinin bir sonraki aşaması olarak şirketin e-Ürünler için teknoloji başkanı konumunu ilerletmeye ve temel portföyün değerini en üst düzeye çıkarmaya odaklanacak. Bu kapsamda 2027 hedeflerini de belirleyen BorgWagner; EÜrün gelirinde 10 milyar doları aşma çabalarını hızlandıracak, eÜrün portföyünde yaklaşık yüzde 7 oranında düzeltilmiş işletme marjları sağlayacak ve güçlü temel faaliyet marjlarını koruyacak. Konu hakkında yorum yapan BorgWarner Inc Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Frederic Lissalde, “Bugün bulunduğumuz yere gelmek için çok çalıştık. Bu önemli adım, hem BorgWarner hem de PHINIA’nın kendi stratejilerine odaklanmaya ve bunları sürdürmeye devam etmesini sağlıyor. PHINIA ekibi Bağımsız bir şirket olarak, kendi yolculuklarına başlarken en iyi dileklerimizi sunuyoruz.”

Frederic Lissalde, BorgWarner Inc. Lideri ve CEO’suhaber-kulu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu