Haber

Gazze Şeridi’nde Yakıt Eksikliği Nedeniyle Telefon ve İnternet Hizmetleri Duracak

Filistin Haberleşme Bakanı İshak Sidr, yakıt yetersizliği nedeniyle Perşembe günü Gazze Şeridi’nde telefon ve internet hizmetlerinin tamamen duracağını, Gazze Şeridi’ndeki insani krizin daha da kötüleşeceğini belirtti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki ablukası devam ederken bölgedeki akaryakıt krizi de her geçen gün derinleşiyor. Filistin Haberleşme Bakanı İshak Sidr, yaptığı açıklamada, yakıt yetersizliği nedeniyle Perşembe günü Gazze Şeridi’nde telefon ve internet hizmetlerinin tamamen duracağını, Gazze Şeridi’ndeki insani krizin daha da kötüleşeceğini belirtti. İsrail’in devam eden baskınlarına rağmen Gazze Şeridi’ndeki teknik grupların internet ve telefon hizmetlerini sürdürmek için büyük çaba harcadığını belirten Sidr, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki iletişim ağını felç etme çabalarının uluslararası hukukun ihlali anlamına geldiğini ve İsrail’in savaşını gizlemeyi amaçladığını belirtti. Suçlar. .

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana bombaladığı Gazze Şeridi’nde internet ve telefon hizmetleri en az üç kez çöktü. İsrail, 21 Ekim’den bu yana gıda, su ve ilaç gibi temel ihtiyaçların Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girişine izin verirken, İsrail’in Gazze Şeridi’ne girişine 21 Ekim’den bu yana izin vermiyor. yakıtın bölgeye girmesine izin verin. – RAMALLAH

gulnarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu