Haber

Bağcılar’da çifte bayram keyfi

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Sokakta Şenlik” etkinliğinde Bağcılar’da çocuklar Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadılar. İki gün süren programda minikler, şişme oyun parklarından resim ve sahne şovlarına kadar eğlenceli aktivitelerle vakit geçirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği, Bağcılar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirildi. Bağcılar Meydanı’nda gerçekleştirilen “Sokakta Şenlik” adlı etkinlik 22 Nisan Cumartesi günü başladı. Çocuklar, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Bayramı sevincini aynı anda yaşadılar. Renkli görüntülerin yaşandığı şenlikte çocuklara Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de eşlik etti.

Çocuklar hünerlerini sergiliyor

Meydanda kurulan oyun setlerinde çocuklar doyasıya eğlendi. Ayrıca bazı çocuklar yüzlerini boyayarak bayramın tadını çıkarırken, bazıları da palyaçolarla eğlendi. Hacivat – Karagöz, Booble Show ve jonglörlük gösterisini katılımcılar heyecanla izledi. Meydanda kurulan sahnede çocuklar folklor gösterilerinden mehterana kadar ilgi alanlarıyla ilgili hünerlerini de sergilediler. Büyük ilgi gören programda minikler büyüklerden de bol bol alkış aldı. Coşkunun hiç bitmediği şenlikte Önder Özdemir de çocuklarla oyunlar oynayıp sohbet etti. Öte yandan ilçe genelinde ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen fotoğraf, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Hayatlarına anlam ve değer katmaya devam ediyoruz.

Çocuklarla güzel bir etkinlikte bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Özdemir, “Etkinlik alanını dün kurduk ve ikinci gününde de devam ediyor. Çocuklarımız eğleniyor. Çocuklarımız ilçemizin ve ülkemizin geleceği için çok kıymetli. Onlar bizim geleceğimiz ve bugünümüz. Keyifli vakit geçirecekleri ve öğrenecekleri etkinliklerle hayatlarına anlam ve değer katmaya devam ediyoruz.”

Büyük ilgi gören program; Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu